Pondělí 23.prosinec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Až na dno - 3. ročník jaroměřské čtyřiadvacetihodinovky v chůzi či běhu

Napsat e-mail Tisk

Až na dno - 3. ročník jaroměřské čtyřiadvacetihodinovky v chůzi či běhu  

Název:
Až na dno - 3. ročník jaroměřské čtyřiadvacetihodinovky v chůzi či běhu
Datum konání:
06.09.2013 - 07.09.2013 
Místo konání:
Jaroměř - Jaroměř
Kategorie:
Sport

Popis

Pořádá oddíl mladých ochránců přírody Bimbrlata.

Stejnojmennou akci pořádají již od roku 1996 kamarádi z Vraného nad Vltavou a Rokycan. A právě od nich jsme po dohodě převzali inspiraci, pravidla, atd., 
aby se případné výkony daly mezi sebou i poměřovat. Třeba se jednou najdou další organizátoři i v jiných regionech naší vlasti. POZOR! Akce není považována za závod, ale za oslavu pohybu vlastní silou, jako nejšetrnějšího způsobu dopravy.

Cílem je totiž urazit (ujít, uběhnout, uplazit,.. ) během 24 hodin co nejvíce kilometrů na předem vyznačených a změřených okruzích.  Představy všech zúčastněných jsou většinou velmi vysoké, často jsou však brzy nahrazeny fází zklamání - nevydrží tělo, častěji však hlava - touží to vzdát, zdůvodňuje zbytku těla, proč už nejde udělat ani krok, hlava se plní představami, jak by bylo krásné si sednout nebo si lehnout do spacáku - málokdo tomu odolá. A právě v tomto je smysl čtyřiadvacetihodinovky - každý si může zkusit, jak dovede svoji lenost a civilizační návyky ovládat.

KATEGORIE

1. JEDNOTLIVCI - do 15 let
                       - od 16 let

2. ŠTAFETY  - do 15 let
                  - od 16 let

- maximálně 10 členů v týmu
- složení týmu není možné již po startu měnit
- pro zařazení rozhoduje průměrný věk účastníků týmu
- všichni přihlášení členové týmu se musí aktivně podílet na výkonech štafety

Přihlásit se (a případně i odhlásit) je možné těmito způsoby:

a) v návštěvní knize na těchto stránkách

b) e-mailem na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

c) zasláním SMS na tel.: 605 704 908

Celková kapacita akce: max.  200 osob

Do přihlášky uveďte: jméno, adresu, operativní spojení (e-mail, telefon,...).

U štafet jména účastníků a rok narození.
Kategorie, které se chcete zúčastnit  (jednotlivec/štafeta). 
Přihlásit se je možné i na místě, avšak kapacita je omezena počtem 200 lidí. 
Přednost dostanou předběžně přihlášení. 
Před startem všichni účastníci vyplní podrobnější přihlášku s prohlášením, 
že se akce účastní na vlastní riziko.
Mladší 18 let, donesou souhlas zákonných zástupců s účastí na akci. (Zde stáhnout)

Zápis a prezentace účastníků: Základní škola Josefov - u tělocvičny - vchod zadem, v pátek 6. 9. 2012 od 18:00 hod do 18:45 hod.

Start: Jednotlivci i štafeta: pátek 6. 9. 2012 v 19:00 hod.

Ukončení: sobota 7. 9. 2012 v  19:00 hod.

Startovné: 30,- Kč/osobu

Pořadatel zajišťuje
- vytýčení okruhů pro chodce a běžce s různým povrchem (silnice, lesní cesty,...) a různou délkou (cca od 1 km do 20 km) včetně mapových podkladů
- pitnou vodu po celou dobu akce
- hroznový cukr, nehroznový cukr, sůl, jontový nápoj
- prostor pro postavení stanů a jejich ostrahu
- možnost relaxace v tělocvičně
- WC, sprchu
- možnost občerstvení
- při příznivém počasí oheň
- pro všechny účastníky glejt s dosaženým výkonem, zaslání výsledkové listiny elektronickou poštou
- plakety a ceny pro vítěze
 

Doporučující informace

Akce se koná za každého počasí. Harmonogram a taktiku si určuje každý účastník dle svých sil, schopností a zkušeností, stravovací a pitný režim taktéž.
Právě proto je třeba předem zásadně nepodcenit a promyslet obutí, oblečení, jídlo a pití!!!
Účastník má právo využívat čas během akce dle svého uvážení – může relaxovat či se pohybovat po trase během, chůzí či plazením. Jakýkoli dopravní prostředek je zakázán.
Vytýčeno bude několik okruhů různých délek. Okruhy budou vedeny tak, aby představily bližší i vzdálenější krajinu v okolí Josefova a Jaroměře. V některých místech se nevyhneme při jejich vytyčování určitým terénním převýšením, trasy ale budou vedeny tak, aby se daly zvládnout a aby výrazněji neovlivnily výkon účastníků. Okruhy budou vedeny po lesních a polních cestách a po místních komunikacích tak, aby si každý mohl vybrat. 
Každý absolvovaný okruh bude startujícímu zaznamenán. 
Poslední hodinu dvacetičtyřhodinového limitu bude nabídka okruhů omezena. Pokud účastník nestihne dokončit okruh před ukončením akce, nebude se mu tento okruh (ani jeho část) započítávat do celkového výkonu.
V případě, že nejste z okolí Jaroměře, můžeme Vám zajistit ze soboty na neděli ubytování v naší klubovně - na koberci na zemi - tento požadavek uveďte do přihlášky.

Drobné rady na závěr
Na akci se může hodit spousta dalších věcí jako např. malý batůžek na jídlo a pití na delší okruhy, blikačka na kolo upevněná na batohu proti nočnímu postřelení myslivcem či přejetí autem atd., některým osamělým chodcům se osvědčil nějaký přehrávač hudby.
Většina nováčků bývá ze svého výkonu zklamána, ale o tom to také trochu je – poznat jaká je fyzická a jaká psychická odolnost organismu.
Pokud chcete dosáhnout kvalitního výkonu, zapomeňte na to, že budete spát.

Místo konání

Místo:
Jaroměř -
Město:
Jaroměř

Popis

Jaroměř (německy Jermer) je východočeské město, ležící 17 km severovýchodně od Hradce Králové na soutoku řek Labe, Úpy a Metuje v nadmořské výšce 254 m. Má rozlohu 23,95 km² a žije zde přes 12 tisíc obyvatel. Místní pošta má PSČ 551 01. K Jaroměři přináleží i historické pevnostní město Josefov. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Střed Josefova je městskou památkovou rezervací.

HISTORIE:

Koncem první poloviny patnáctého století byla Jaroměř do základu zničena požárem a nevyhnula se ani v té době nikterak neobvyklým morovým epidemiím. Přesto v období po třicetileté válce, které poznamenalo Jaroměř velkými škodami a ztrátami, tu v období vrcholné renesanční a barokní kultury vzniká řada staveb a uměleckých památek. Renesanční architekturu nám ne zcela připomíná budova radnice, která byla bohužel v pozdější době přestavěna, a tudíž není slohově jednotná. Velmi silně ale poznamenaly tvář Jaroměře barokní výjevy, ke kterým patří Mariánský sloup nebo socha Plačící ženy na jaroměřském hřbitově, připisovány k dílu sochaře Matyáše Bernarda Brauna a v neposlední řadě i výzdoba gotického chrámu sv. Mikuláše, kde hlavní oltář vytvořil zdejší rodák Matěj Krupka.

V devatenáctém století, v tzv. století páry, se v Jaroměři rozvíjel průmysl a podnikání, což si vyžádalo zlepšení a zdokonalení komunikací. V tomto směru bylo záměrem vybudování železniční trati. Podmínkou vybudování bylo, aby nádraží a část trati byly pod přímou obranou a tudíž palbou josefovských děl. První vlak do stanice Josefov-Jaroměř přijel 27.října 1857 a již 4.listopadu byla zahájena pravidelná doprava mezi touto stanicí a Pardubicemi.

Nejvýznamnější událostí tohoto období je revoluční rok 1848. Jako v jiných městech, tak i zde vzniká národní garda. Revoluční období bylo ukončeno vyhlášením stavu obležení nad celou Jaroměří. Záhy následovalo rozpuštění národní gardy. Josefovská pevnost v těchto letech sehrála nedůstojnou roli, roli těžkého žaláře. 19. století není jen černou stránkou historie Jaroměře. Roku 1885 byla vybudována nová školní budova Na Ostrově a přístupová komunikace s novým mostem přes řeku Labe.

V době po sarajevském atentátu vyhlásilo Rakousko-Uhersko úplnou mobilizaci,  Jaroměř byla zcela přeplněna vojskem za účelem výcviku branců. Průběh studené války a neschopnost rakouských armád na válečném poli se zde nahrazovaly neustálým policejním dohledem. Konec války byl pak provázen epidemií španělské chřipky. Z jaroměřských občanů, kteří bojovali na bojištích první světové války, jich padlo 218, toto číslo zahrnuje také 38 josefovských. Nesmíme zapomenout ani na zahraniční odboj. 92 mužů vstoupilo do francouzských, italských a ruských legií. Válečná léta nám trvale připomínají dvě nádherné lípy na josefovském náměstí. Byly zasazeny 2. prosince 1914 na počest 66 let trvající vlády Jeho Výsosti císaře a krále Františka Josefa I.

Ihned po válce a vzniku samostatného státu 28. října 1918 se zde ustanovil Okresní národní výbor, důsledkem čehož čeští důstojníci sesadili německé z jejich funkcí. Proto bylo pro jaroměřské občany rozčarováním rozpuštění zdejšího Národního výboru v prosinci roku 1918 a převedení jeho pravomoci na hejtmanství ve Dvoře Králové nad Labem. Jaroměř však i nadále usilovala o postavení okresního města. Částečně byly tyto snahy naplněny zřízením Jaroměřského samosprávného okresu, ten však byl již r. 1929 sloučen s politickým okresem královédvorským. Tento stav se změnil až r. 1945, kdy se v říjnu Jaroměř konečně stává okresním městem. 30.června 1960 při reorganizaci státní správy byl tento statut ovšem opět zrušen a území rozděleno mezi okresní úřady v Hradci Králové a Náchodě. Dvacátá léta jsou v Jaroměři provázena bouřlivým stavebním ruchem, který ale na začátku 30.let ochládá a ustanovuje se až do bodu mrazu, kdy je střídán obdobím krize. Přesto meziválečné období obohatilo město nejenom o množství staveb, ale i o řadu umělců přímo spjatých s Jaroměří. Po odeznění krize v druhé polovině 30. let však vyvstává nové nebezpečí, německý fašismus.

První německé okupační jednotky přijely do Jaroměře 15. března 1939 před šestou hodinou ranní. Velitelem města byl ustanoven důstojník wehrmachtu major Konopatzki. Mnoho mužů se nemohlo s okupací smířit, proto se rozhodlo opustit vlast a bojovat za svobodu v cizích zemích. První spojeneckou jednotkou na území našeho města byla americká vojenská mise 8. května 1945, jenže na definitivní osvobození si město muselo pár dní počkat. Jména všech padlých a zemřelých jaroměřských a josefovských občanů nám připomínají bronzové desky umístěné u Památníku osvobození vedle Městského divadla.

Postupné rozrůstání Jaroměře a Josefova vyvrcholilo roku 1948, kdy byla tato dvě samostatná města sloučena v jeden celek. Součástí Jaroměře se staly i bývalé obce Dolní Dolce a Jezbiny. Tento stav byl potvrzen Zemským národním výborem v Praze 19. října 1948.

www.jaromer-josefov.cz

14

 

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře