Neděle 24.listopad 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Jaroslav Svěcený a Jitka Navrátilová

Napsat e-mail Tisk

Jaroslav Svěcený a Jitka Navrátilová  

Název:
Jaroslav Svěcený a Jitka Navrátilová
Datum konání:
05.10.2014 17.00 h
Místo konání:
Česká Skalice - Česká Skalice
Kategorie:
Hudba

Popis

JAROSLAV SVĚCENÝ – housle + JITKA NAVRÁTILOVÁ – cembalo

Koncert v kostele Církve československé husitské v České Skalici

Program z děl světových mistrů G. F. Händela, J. S. Bacha, Antonia Vivaldiho, Františka Bendy a dalších. Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji v Regionálním informačním centru v České Skalici od pondělí 22. září 9 hod. Cena vstupenky 150 Kč. Projekt je realizován za podpory města Česká Skalice.

Jaroslav Svěcený
Rodák z Hradce Králové je jedním z nejvýznamnějších současných českých houslistů a výraznou osobností české hudební scény. Jeho sólistická dráha začala již v době studií na Pražské konzervatoři a Akademii múzických umění, kde studoval u prof. Františka Pospíšila a prof. Václava Snítila. Své vzdělání dovršil mistrovskými kurzy u slavných světových virtuosů Nathana Milsteina a Gidona Kremera. Jaroslav Svěcený je proslulý popularizátor houslové hry, zejména jeho televizní, rozhlasové a koncertní projekty přitahují publikum všech věkových skupin.

Jitka Navrátilová
patří k významným českým umělkyním, které reprezentují vynikající cembalovou školu renomované sólistky a pedagožky prof. Zuzany Růžičkové na Akademii múzických umění v Praze. Svá studia doplnila účastí na mezinárodních mistrovských kurzech v Curychu a Stuttgartu. Kromě své domácí koncertní činnosti hostovala jako sólistka se známým Sukovým komorním orchestrem. Vedle sólistické činnosti pravidelně spolupracuje s houslistou Jaroslavem.

Místo konání

Místo:
Česká Skalice -
Město:
Česká Skalice

Popis

Česká Skalice se nachází v nadmořské výšce 284 m n. m. v Úpsko - metujské tabuli. Městem protéká řeka Úpa, která pramení v Krkonoších a vlévá se v Jaroměři do Labe. V těsné blízkosti města leží přehradní jezero Rozkoš, nazývané často východočeské moře. Rozloha vodní plochy činí 1100 ha, průměrná hloubka nádrže je 10 m. Údolní nádrž Rozkoš, vybudovaná v letech 1966–1972, slouží nejen k regulaci průtoku vody v řece Úpě při táních a povodních, ale také se stala střediskem vyznavačů vodních sportů a rájem rybářů.

Další „poznávací značkou" České Skalice jsou blízké Ratibořice a malebné Babiččino údolí. Zde prožila mládí největší česká spisovatelka Božena Němcová, která sem situovala své nejznámější dílo Babička. Památkové objekty spojené s Babičkou jsou dnes z větší části zpřístupněné veřejnosti.

Krásný výhled na město, plochu Rozkoše a blízké okolí se naskytne při pohledu z návrší u Vysokova nebo od Václavic či ze Žernova. Z vršku u Velkého Třebešova je město krásně vidět od západu. Při dobré viditelnosti můžeme z České Skalice spatřit Krkonoše s nejvyšší horou České republiky Sněžkou.

Město Česká Skalice leží na území okresu Náchod, v Královéhradeckém kraji. Výhodou je blízkost hranic s Polskou republikou. Nejbližší hraniční přechod je v Náchodě-Bělovsi (12 km). Česká Skalice dále sousedí s městy Červený Kostelec, Nové Město nad Metují a Jaroměř. V České Skalici žije trvale pět a půl tisíce obyvatel. V letní turistické sezoně se přechodně počet obyvatel až zdvojnásobí. Celková rozloha města včetně místních částí Malá Skalice, Zájezd, Spyta, Zlíč a Ratibořice činí 1735 ha.

Novodobá historie města je spjata s textilní výrobou, rozvojem cestovního ruchu a rozvojem soukromého podnikání po roce 1989. Česká Skalice se svým okolím je krajem plným přírodních krás a kulturních zajímavostí.

Webové stránky města.

skal

skal2


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře