seznam článků |
---|
Náchodské Déčko se pyšní mimořádným úspěchem |
Strana 2 |
Strana 3 |
Strana 4 |
Strana 5 |
Strana 6 |
Všechny strany |
Aktivity mezinárodního oddělení náchodského Střediska volného času Déčko mají už dlouholetou tradici. Mezinárodní projekty se v Déčku realizují již od roku 1995, v programu Mládež v letech 2000-2007, resp. Mládež v akci, od jeho počátků v roce 2007.
Za tu dobu náchodští uskutečnili či koordinovali celkem 40 projektů (22 projektů Evropské dobrovolné služby, osm výměn mládeže, tři školení a semináře pro pracovníky s mládeží, čtyři národní iniciativy mládeže s dopadem do místní komunity - vznik klubu Hnízdo, dvě nadnárodní iniciativy mládeže a jednu dlouhodobou stáž jednoho pracovníka v zahraničí a jednu krátkodobou "study visit" skupiny pedagogů v Portugalsku).
Od roku 2011 hostilo Déčko téměř 50 dobrovolníků Evropské dobrovolné služby. "Ve svých projektech klademe důraz na aplikaci nových metod a postupů, podporu účastníků a jejich osobní rozvoj, ale také například na sociální začleňování a zapojení místní komunity," upřesnila Kateřina Hiebschová z náchodského Déčka.
Ředitelka Déčka Ludmila Pohanková k tomu dodala: "V minulosti se zapojila do nějakého mezinárodního projektu nebo účastnila odborné stáže v zahraničí, vesměs pořádané Agenturou Mládež v akci nebo Národním institutem dětí a mládeže, většina pracovníků Déčka."
Proto není žádnou náhodou, že začátkem listopadu byla Středisku volného času Déčko Náchod udělena v rámci programu Mládež v akci Domem zahraniční spolupráce PEČEŤ KVALITY za dlouhodobou úspěšnou realizaci kvalitních projektů právě v oblasti práce s mládeží.
O radost z tohoto ocenění a úspěchu se představitelky Déčka - Ludmila Pohanková a Kateřina Hiebschová - přišly podělit i se starostou Náchoda Janem Birke. Při setkání došla řeč i na další plány, které Déčko připravuje a inspiraci si jeho zástupci přivezli právě z nedávné stáže v Portugalsku, kde během deseti dní navázali kontakty s mládežnickými organizacemi zaměřenými na široký průřez činností s mládeží - od sociální práce až po organizace zaměřené na europrojekty. Velmi důležitý byl kontakt se samosprávou města Cascais, které se uchází o titul Město mládeže - European Youth Capital 2017.
"Myšlenka získání titulu Evropské město mládeže, se kterou mě déčkaři seznámili, mě pochopitelně nadchla. V návaznosti na titul Evropské město sportu, které Náchod získal jako jedno z prvních českých měst, to považuji za velmi prestižní záležitost a především otevření velkých možností do budoucna při přípravě nových projektů. Reálně je možné se ucházet o titul v roce 2019 a já udělám maximum, co je v mých silách, aby se Náchod a náchodské Déčko Evropským městem mládeže stalo," uvedl starosta Jan Birke.
Zdroj www.mestonachod.cz
zpět na článek
zpět na článek
zpět na článek
zpět na článek
zpět na článek