seznam článků |
---|
Královéhradečtí celníci zamezili ve dvou případech nelegálnímu dovozu léků s pseudoefedrinem |
Strana 2 |
Strana 3 |
Strana 4 |
Strana 5 |
Strana 6 |
Všechny strany |
Na konci minulého týdne zamezili královéhradečtí celníci ve dvou případech nelegálnímu dovozu léků s pseudoefedrinem. V obou případech se jednalo o kontrolu osobních vozidel české imatrikulace, v nichž cestovaly osoby české národnosti.
"Jeden z cestujících byl zadržen a následně předán Policii ČR, neboť na něj byl vydán zatykač. Celkem bylo zajištěno 4952 tablet léku CIRRUS s obsahem 120 miligramů pseudoefedrinu v jedné tabletě. Ze zajištěných léků by bylo možné vyrobit cca 450 gramů pervitinu, jehož prodejní hodnota by se na černém trhu pohybovala kolem půl milionu korun," uvedla k případu tisková mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj Martina Kolinská.
V prvním případě hlídka mobilního dohledu prováděla 16. ledna kontrolu osobního vozidla nedaleko bývalého hraničního přechodu Náchod Běloves. Ve voze cestovali dva muži a jedna žena, kteří na standardní otázku celníků, zda převážejí nějaké zboží, alkohol či cigarety, odpověděli negativně. Při důkladné kontrole interiéru vozidla celníci našli pod sedačkou řidiče igelitovou tašku s 45 krabičkami léku CIRRUS a pod sedačkou spolujezdce igelitku s dalšími 25 krabičkami téhož léku. Celkem hlídka zajistila 70 balení léku CIRRUS (980 tablet), z něhož by bylo možné vyrobit cca 90 gramů pervitinu.
"Ve druhém případě hlídka celníků dne 17. ledna zastavila osobní vozidlo SEAT, v němž cestovali dva muži ve věku 38 a 33 let. Na otázku hlídky ohledně převozu zboží odpověděl řidič vozidla záporně. Celníci vozidlo podrobili důkladné kontrole. Za pomocí služebního psa vycvičeného na vyhledávání omamných a psychotropních látek objevili pod předními sedačkami igelitové sáčky s celkem 3972 tablet léku CIRRUS. Třiatřicetiletý muž prohlásil, že léky jsou jeho. Následně hlídka zjistila, že je na tohoto muže vydán zatykač a předala ho Policii ČR. Ze zajištěného zboží by bylo možné vyrobit cca 360 gramů pervitinu," zmínila druhý případ Martina Kolinská.
Celníci léky zajistili a případ se dále prověřuje pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami, za který hrozí trest odnětí svobody v délce jednoho až pěti let nebo peněžitý trest.