Dny otevřených dveří na ZUŠ Červený Kostelec
- Název:
- Dny otevřených dveří na ZUŠ Červený Kostelec
- Datum konání:
- 11.06.2013 - 13.06.2013
- Místo konání:
- Červený Kostelec - Červený Kostelec
- Kategorie:
- Oznámení
Popis
Hudební obor - Úterý 11. června 14–17 hod.
Možnost nahlédnout do výuky ve třídách jednotlivých učitelů – budova ZUŠ, Nerudova ul.
15.30–16 hod. Hudební nástroje se představují: Malý koncert nejmladších žáků pro děti a jejich rodiče. Koná se v hale ZUŠ.
Výtvarný obor - Středa 12. června 13.30–17.30 hod.
Ukázky práce v keramické dílně, možnost zkusit si udělat vlastní výrobek – budova školní družiny ZŠ Lhota
Čtvrtek 13. června 15.30–17.30 hod.
Ukázky práce v kresby a malby – kreslířské a grafické studio ve 2. patře sokolovny na Chrbech.
Taneční obor - Čtvrtek 13. června 13.30–17.30 hod.
Po celé odpoledne možnost účastnit se výuky – taneční sál ve 2. patře sokolovny. Při návštěvě všech oborů je možnost vykonat talentovou zkoušku a dát zapsat své dítě ke studiu na ZUŠ v příštím školním roce.
Zveme rodiče s dětmi – zájemce o umělecké vzdělávání v ZUŠ Červený Kostelec!
Základní uměleckou školu navštěvují děti od předškolního věku – od 5 let až do dospělosti, zhruba do 18–20 let. Učíme u nás hru na hudební nástroje – klavír, housle, violoncello, kontrabas, akordeon, elektronické klávesové nástroje, dechové nástroje – zobcovou a příčnou flétnu, klarinet, trubku, lesní
roh, tenor, tubu, hoboj, bicí nástroje a sólový i sborový zpěv. Děti mají možnost hrát aktivně v mnoha souborech – v dechovém, akordeonovém orchestru nebo komorním smyčcovém orchestru. Všechny tyto soubory mají kromě hlavního ještě přípravné oddělení, kde začínají hrát děti už od 3. roku výuky na nástroj. Zpěváci mají možnost zpívat v pěveckém sboru Červánek, který patří k předním dětským sborům v naší republice a již několikrát vycestoval do zahraničí na mezinárodní soutěže a festivaly. Nejmladší děti od 5 let mohou začínat v přípravném sborečku Hvězdičky, který je výbornou průpravou k dalšímu zpěvu i k pozdější hře na nástroj. Všechny tyto kolektivní činnosti děti smysluplně zabaví, zaberou jim sice nějaký ten volný čas, ale přinášejí jim radost ze společného muzicírování, pěstují v nich pocit zodpovědnosti a ohleduplnosti k druhým a úctu ke společné práci. Mimo hudební obor je také velmi početný taneční obor, navštěvuje jej v současné době kolem 130 žáků. Hlavní těžiště výuky v tanečním oboru je ve scénickém tanci, děti se seznamují se základy lidového tance, později také klasického baletu, jako doplněk výuky děti poznají i současné taneční trendy – disco tance, hip hop aj., vše hravou formou, přiměřenou věku dítěte. Pohybová a taneční průprava vede děti k rozvíjení a kultivaci osobnosti, ke správnému vývoji páteře a kosterního svalstva. Ve výtvarném oboru se žáci učí mnoha výtvarným technikám – kresbě, malbě, modelování a výrobě keramiky, vyrábějí různé grafické práce – linoryty, dřevoryty a jiné výtvarné techniky. Studium v základní umělecké škole je systematická a dlouhodobá činnost, která má svoje odborně stanovená kritéria a podléhá kontrole České školní inspekce. Poskytuje nikoli jen nabídku zájmových činností dětí, ale komplexní vzdělávání v uměleckých oborech, které je může připravovat i na talentové zkoušky na střední umělecké školy, konzervatoře apod.
Pro nové zájemce o studium v naší škole jsme připravili dny otevřených dveří, spojené s možností podívat se na způsob a průběh výuky v ZUŠ. Můžete nás navštívit i nezávazně, prohlédnout si prostředí našich učeben a pak se teprve rozhodnout o podání přihlášky. Uvítáme hlavně děti šestileté, které vstupují po prázdninách do první třídy, ale i pětileté předškoláky, kteří již přípravku u nás dobře zvládnou a ještě nemají ostatní školní povinnosti. Pokud dítě začíná s hrou na nástroj nebo zpěvem už v předškolním věku, má při nástupu do základní školy už vypěstované návyky pravidelného denního setkávání s hudebním nástrojem a není toho na něho moc najednou.
Hana Pellová
Místo konání
- Místo:
- Červený Kostelec -
- Město:
- Červený Kostelec
Popis
Červený Kostelec leží v malebném východním podhůří Krkonoš uprostřed regionu Náchodsko - Trutnovsko. První zmínka o tehdejším Kostelci se přesně objevila 22. srpna 1362 v konfirmační knize pražské diecéze. Přesně se v této knize píše o ustanovení faráře Heřmana na kostelecké faře patronem kostela červenohorským panem Mikulášem Písklem.
Počet obyvatel se v posledních letech ustálil na osmi a půl tisíci. Území města se rozkládá v členitém podhorském terénu na jihozápadních svazích Jestřebích hor v nadmořské výšce cca 400 metrů a je přirozeným východiskem do jednoho z nejkrásnějších krajů České republiky. Není to však „skanzen", ale naopak velmi živé město, kde se stále něco děje. Bohatá je činnost sportovních, kulturních a společenských organizací a spolků. To dohromady dává pestrou paletu možností využívání a užívání volného času.
Nejvýznamnější každoroční akcí je pětidenní mezinárodní folklorní festival, který je jedním z největších v Evropě pod patronací I. O. V. UNESCO.