Jak se u nás žilo na přelomu 19. a 20. století
- Název:
- Jak se u nás žilo na přelomu 19. a 20. století
- Datum konání:
- 18.10.2012 - 04.11.2012
- Místo konání:
- Červený Kostelec - Červený Kostelec
- Kategorie:
- Výstava
Popis
Ve výstavní síni Městského úřadu Červený Kostelec začne 18. října v 17 hodin vernisáž výstavy Jak se u nás žilo – život a kulturní dění na přelomu 19. a 20. století.
V průběhu vernisáže promluví vedle autorů výstavy i starosta města Petr Mědílek a dočkáme se také skladeb v podání violoncellistky Jany Šimkové-Vitverové (za klavírního doprovodu Lídy Hanušové) a poezie Anny Rusové.
Výstava exponátů z výhradně soukromých sbírek potrvá do 4. listopadu, otevřeno bude denně od 9 do 12 hod. a od 14 do 17 hod.
Místo konání
- Místo:
- Červený Kostelec -
- Město:
- Červený Kostelec
Popis
Červený Kostelec leží v malebném východním podhůří Krkonoš uprostřed regionu Náchodsko - Trutnovsko. První zmínka o tehdejším Kostelci se přesně objevila 22. srpna 1362 v konfirmační knize pražské diecéze. Přesně se v této knize píše o ustanovení faráře Heřmana na kostelecké faře patronem kostela červenohorským panem Mikulášem Písklem.
Počet obyvatel se v posledních letech ustálil na osmi a půl tisíci. Území města se rozkládá v členitém podhorském terénu na jihozápadních svazích Jestřebích hor v nadmořské výšce cca 400 metrů a je přirozeným východiskem do jednoho z nejkrásnějších krajů České republiky. Není to však „skanzen", ale naopak velmi živé město, kde se stále něco děje. Bohatá je činnost sportovních, kulturních a společenských organizací a spolků. To dohromady dává pestrou paletu možností využívání a užívání volného času.
Nejvýznamnější každoroční akcí je pětidenní mezinárodní folklorní festival, který je jedním z největších v Evropě pod patronací I. O. V. UNESCO.